5fb150d61d1e2_p

Porażka z Avią 0:1!

Avia Świdnik zakończyła piękną serię gier domowych Sokoła bez porażki! Obrona „Twierdzy Sieniawa” trwała dokładnie 560 dni (1 rok, 6 miesięcy i 10 dni), od 5 maja 2019 roku, kiedy ostatni raz nasza drużyna przegrała z walczącą o awans do II ligi, Stalą Rzeszów. Porażka z Avią była jednocześnie pierwszą w obecnym sezonie!

Toczący się na ciężkim boisku mecz, mógł się podobać. Były sytuacje bramkowe z jednej jak i drugiej strony. Goście na prowadzenie wyszli w 40 minucie meczu, kiedy po stałym fragmencie gry i piłce „bitej” na długi słupek bramkę zdobył Mykytyn.

Sokół dobre okazje miał po rzutach rożnych jednak Patrykowi Kapuścińskiemu zabrakło precyzji, który dwukrotnie strzelał głową na bramkę Avii. Najlepsza szansa na wyrównanie przyszła w doliczonym czasie gry, kiedy wprowadzony na boisko Paweł Hass znalazł się niemal „oko w oko” w młodym bramkarzem gości, uderzył płasko a piłka po interwencji golkipera o centymetry minęła długi słupek bramki.

Avia Świdnik okazała się lepsza o jedną bramkę i tym samym zakończyła wspaniałą serię 560 dni bez porażki Sokoła na własnym stadionie.

0:1 (0:1)

Bramka: 40` Mykytyn

Sokół: Zając – Kapuściński, Drelich, Skała, Lis – Purcha, Jędryas, Majda (75` Kasperkowicz) – Pikiel (63` King), Kitliński (63` Hass), Mazurek

Avia: Androsiuk – Mykytyk (50` Kuliga), Kursa, Niewęgłowski, Drozd – Górka, Uliczny, Maluga, Oziemczuk (46` Szpak), B. Mroczek (46` K. Mroczek) – Białek (76` Ceglarz)

Żółte kartki: Szpak, Górka

Sędzia: Mateusz Kowalski (KS ZPN Świętokrzyski)

Udostępnij na

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email