5fb93a64d73ce_p

Sokół pokazał charakter!

Nasza drużyna jechała w daleką podróż do Białej Podlaskiej nie na wycieczkę, ale po komplet punktów i cel osiągnęła! Jednak droga po zwycięstwo nie była łatwa, przyszła rzutem na taśmę i to grając w osłabieniu!

Spotkanie rozgrywane w Białej Podlaskiej źle się zaczęło dla biało-niebieskich, bo już w drugiej minucie było 1:0 dla gospodarzy. Dłuższe podanie za plecy naszych obrońców dobrze wykorzystał Kocoł i precyzyjnym strzałem pokonał Mateusza Zająca. Po straconej bramce Sokół przycisnął przeciwnika, gra toczyła się głównie na połowie Podlasia, lecz żadna bramka do przerwy nie padła. Świetną okazję na gola mieli gospodarze jednak w sytuacji sam na sam z napastnikiem Podlasia klasę pokazał Mateusz Zając.

Druga połowa zaczęła się świetnie dla Sokoła, gdy rzut karny po faulu na Kingu, na bramkę zamienił Bartłomiej Purcha. Nasza drużyna posiadała optyczną przewagę, miał sytuacje do strzelenia bramki lecz brakował trochę precyzji. W 73 min. meczu sytuacja trochę się skomplikowała bo Sebastian Kowalczyk zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, niespodziewanie nasza drużyna mimo osłabienia zdobyła bramkę! Po długim wyrzucie z autu Damiana Skały, piłka została przebita na długi słupek a tam znalazł się Łukasz Mazurek i pokonał golkipera gospodarzy ustalając wynik spotkania na 1:2! Nasza drużyna, mimo osłabionego składu, szybko straconej bramki i grą w przewadze przeciwnika pokazała charakter i wyrwała 3 pkt.!

1:2 (1:0)

Bramki: Kocoł (2) – Purcha (48-z karnego), Mazurek (90).

Podlasie: Krasowski − Szabaciuk, Nieścieruk, Kosieradzki, Skrodziuk, Dmitruk (68` Golba), Mierzwiński (74` Martynek), Andrzejuk, Zabielski, Kocoł, Chmielewski.

Sokół: Zając − Grasza, Kowalczyk, Drelich, Skała, Hass, Majda (68` Mazurek), Burka, Purcha, Kitliński, King (68` Pikiel).

Żółte kartki: Skrodziuk – King, Drelich, 2 Kowalczyk, Kitliński.

Czerwona kartka: Kowalczyk (Sokół, 73 min., za drugą żółtą).

Sędziował: Artur Szelc (Krosno).

Udostępnij na

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email