IMG_1890

Wygrana z Cracovią 1:2!

Nasza drużyna wygraną z rezerwami ekstraklasowej Cracovii zakończyła niezwykle udaną rundę jesienną sezonu 2020/2021! Było to zaległe spotkanie, które zostało przełożone w pierwotnym terminie.

Mecz świetnie się rozpoczął dla Sokoła, kiedy piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Bartłomiej Purcha. Piłka po jego uderzeniu wylądowała w samym okienku bramki, nie dając szans bramkarzowi na interwencję.

Sokół posiadał przewagę w posiadaniu piłki czego efektem była kolejna bramka. Na dośrodkowaną piłkę z prawej strony nabiegł Dominik Pikiel, która po strzale głową trafiła w poprzeczkę odbiła się od ziemi i wróciła w pole karne ale dobitka już okazała się skuteczna i było 2:0.

W 39 min. do głosu doszła Cracovia. Strzał z 16 metrów do boku odbił Mateusz Zając, ale przy dobitce Sylwestra Lusiusza skapitulował.

W drugiej połowie gra się wyrównała, jednak żadna ze stron nie zdołała już znaleźć drogi do bramki przeciwnika i mecz zakończył się naszym zwycięstwem!

Sokół po bardzo udanej rundzie przerwę zimową spędzi na fotelu wicelidera ze stratą 5 pkt. do Wisły Puławy!